EDHO’nun muhteşem ismi ATV’nin Burak Özçivit’li ‘Kuruluş Osman’ dizisinde

0 14

Burak Özçivit’in başrolünde yer aldığı Bozdağ Film imzalı ATV’nin fenomen dizisi ‘Kuruluş Osman’ın merakla beklenen 5. sezon hazırlıkları devam ediyor.

‘Osman bey’li son sezon olacak olan dizinin başrolü Özçivit’in Netflix için kamera karşısına geçtiği  ‘Beber’ filminin çekimleri tamamlandıktan sonra sete çıkacağı ‘Kuruluş Osman’ın kadrosuna yeni bir isim dahil oldu. Son olarak ‘Al Sancak’ dizisiyle ekranlarda yer alan Emre Dinler’in dahil olduğu diziye sürpriz bir isim dahil oldu.

EDHO’NUN YILDIZI KURULUŞ OSMAN’DA

Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Tatlı Hayat’ ve ‘Ben Bu Cihana Sığmaz’ın yanı sıra “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”daki performansıyla hafızalarda yer eden Sevil Akı“Kuruluş Osman”ın ekibine katıldı.

Dizinin kadrosuna ayrıca her sezon olduğu gibi yine çok sayıda yeni oyuncular dahil olmaya devam edecek. Zaman atlamasıyla beraber hikâyede ilerleyen dönemde Burak Özçivit’in oynadığı ‘Osman bey’in yerini ‘Orhan’ alacak.

EDHO’nun muhteşem ismi ATV’nin Burak Özçivit’li ‘Kuruluş Osman’ dizisinde

SEVİL AKI KİMDİR?

9 Eylül 1971 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelen Sevil Akı, 1989 – 1991 yılları arasında Trakya Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra 1991’de Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’ne girdi ve 1995’te mezun oldu.

Uzun yıllar tiyatro sahnelerinde seyirciyi selamlayan oyuncu Akı, yayınlandığı döneme damga vuran, başrolünü Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’ın paylaştığı ‘Tatlı Hayat’ adlı diziyle ilk kez ekranlarda yer aldı.  Son olarak Oktay Kaynarca’nın imza attığı ‘Ben Bu Cihana Sığmazam’da ‘Zeliha’ karakteriyle ekrana gelen oyuncu şimdilerde ‘Kuruluş Osman’ın setine çıkmak için hazırlık yapıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

AP Sohbet Register Hosting