‘Kim Milyoner Olmak İster’ şampiyonunun kazandığı büyük ödülle ne yapacağı ortaya çıktı: Başarılı yarışmacı herkesi duygulandırdı

0 13

Ekranların sevilen yarışması “Kim Milyoner Olmak İster“de uzun bir aradan bir yarışmacı son soruyu bilerek şampiyon oldu. Türkiye’nin konuştuğu şampiyon Rabia Birsen Göğercin 400 bin liralık soruyu bilerek 1 milyonluk soruyu açtırdı.

Herkesin nefesini tuttuğu son soru ise “Türkiye’deki 81 ilin adında bu 4 harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?” oldu. Seçenekler arasında ise, Ş, V, G ve H harfleri vardı. Başarılı yarışmacı Rabia, “V” cevabını vererek soruyu doğru cevapladı. 

“HERKES BANA İNANDI”

Yarışmacı seçtiği cevabın doğru olduğunu görünce adeta mutluluktan havalara uçtu. Yarışmacının sunucusu Kenan İmirzalıoğlu, genç yarışmacıyı başarısından dolayı tebrik ederek alnından öptü. Rabia ise, “Beni hiç tanımayan insanlar bile bana inandı. Bu beni çok mutlu etti” ifadelerinde bulundu.

Rabia, “Yarışma boyunca o kadar heyecanlıydım ki. Stüdyoya gelene kadar hiçbir şeyim yoktu. Ama sonra çok heyecanlandım. Milyonluk soruyu açtırdığımda cevabı düşündüm. Bildim. O kadar çok tebrik telefonları aldım ki. Çok mutluyum” diyerek heyecanını dile getirdi.

KAZANDIĞI PARAYI NEREYE HARCAYACAK?

Şampiyon Rabia, geçen sene Kurban Bayramı’nda yaşadığı talihsiz olayı da anlattı. Bayram’da sağ elini kıyma makinesine kaptıran Rabia’nın eli bileğine kadar etkilendi. 

Sol elimin ölçüsünü aldılar. Silikondan sağ elimi birebir aynı şekilde sol elim gibi yapacaklar. Evet hareket ettiremeyeceğim ama sağ elim tıpkı eskisi gibi olacak” ifadelerinde bulundu. 

Rabia kazandığı para ile o süreçte hastanede tanıştığı oda arkadaşına yardım etmeyi düşündüğünü açıklayarak adeta herkese duygu seli yaşattı. “O kız arkadaşımın iki bacağı ampüte olmuş. Ben onun da mutlu olmasını istiyorum. Onun da biyonik bacakları olsun istiyorum” diyerek herkesi duygulandırdı. 

'Kim Milyoner Olmak İster' şampiyonunun kazandığı büyük ödülle ne yapacağı ortaya çıktı: Başarılı yarışmacı herkesi duygulandırdı

Leave A Reply

Your email address will not be published.

AP Sohbet Register Hosting