Konuşma ve dil becerisini yitiren Bruce Willis’ten yeni haber! Eşi sağlık durumu hakkında konuştu…

0 16

Emmy ve Altın Küre Ödüllü Amerikalı oyuncu Bruce Willes, bir süre önce beyninin bazı bölgerinde meydana gelen işlev bozukluğu nedeniyle oyunculuğu bırakmak zorunda kalmıştı. Konuşma, konuşulanı anlamama ve okuma-yazma gibi becerilerini etkileyen ‘afazi’ teşhisi konulan oyuncunun hastalığı daha sonra yapılan tetkiklerle Frontotemporal Demans (FTD) olarak güncellenmişti.

1980 yılından beri unutulmaz film ve dizilere imza atan oyuncunun kameralara veda etmesi başta hayranlarının yanı sıra hastalığın zorlu süreciyle ailesini de yıkmıştı. Ailesi sık sık sosyal medyada Willis ile paylaşım yapsa da sağlık durumunun nasıl olduğu hayranları tarafından merak ediliyor. Willis’in eşi Emma Heming, oyuncunun sağlık durumu hakkında BBC‘nin Today programına konuştu. 

‘NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLMAYABİLİR’

Alzheimer ile en çok karıştırılan Frontotemporal Demans (FTD) teşhisi konulan Bruce Willis’in 45 yaşındaki eşi Heming, “Bruce (Willis) neler olup bittiğinin farkında mı?” sorusuna “Farkında olup olmadığını anlamak çok zor” cevabını verdi.

Heming sözlerine şu şekilde devam etti; “Demans çok zor bir hastalık. Bununla yaşayan insan için zor, aile için de zor. Bruce, benim veya kızlarımız için bir farkı yok. Bunun bir aile hastalığını söylerler, gerçekten doğruymuş.” 

Konuşma ve dil becerisini yitiren Bruce Willis’ten yeni haber! Eşi sağlık durumu hakkında konuştu…

Öte yandan Emma Heming daha önce yaptığı bir açıklamasında; “Harika bir hayatım varmış gibi göründüğünün farkındayım. Her günümü en iyi şekilde yaşamak için çok çaba harcamak zorundayım” ifadelerini kullanmıştı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

AP Sohbet Register Hosting