Ortalığı karıştıran iddia… Yalı Çapkını dizisinin hikayesi onu mu anlatıyor? Seyran gerçekte aslında kim?…

0 12

Cuma akşamları ekrana gelen Yalı Çapkını dizisi 2.sezonda da gündeme damga vurmaya devam ediyor. Dizi reytingleri alt üst ederken dizide dikkat çeken karakterlerden biri de Afra Saraçoğlu’nun oynadığı Seyran karakteri.

SEYRAN GERÇEKTE KİM?

Bazı haber sitelerinde Seyran’ın oynadığı ismin ünlü şarkıcı Safiye Soyman olduğu öne sürüldü. Peki ama bu iddia doğru mu? Seyran gerçekte Safiye Soyman mı?

BASINDA YER ALAN HABER

Ünlü şarkıcı Safiye Soyman, Armağan Çağlayan’ın Gör Beni adlı programına konuk oldu. Canlı yayında hayatını anlatan Safiye Soyman’ın yaşadıkları Yalı Çapkını dizisine benzetildi. Sosyal medyada Seyran karakterinin Safiye Soyman olduğu iddia ediliyor.

Safiye Sorman da zorla evlendirilmiş Safiye Soyman, canlı yayında çocuk gelin olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

“13 yaşında evlendirildim bir dizi var hani… Ablamı istemeye gelip beni görünce bana yöneldiler ablamın nişanlı olduğunu duyunca o zaman kardeşini isteyelim dediler. Yaşımı büyüttüler öyle evlendim” dedi. Ünlü şarkıcı Soyman babasının hafız olduğunu belirterek “Babam, kız diyeceğine gelin desinler, dedi. Yaşımı büyütmek için gittikleri hakim ‘Bu çocuk gelin bakamıyorsanız ben bakayım’ dedi. Babam yerin dibine girdi ama yalancı bir şahit buldu beni evlendirdi.”

HABERLER ÇARPITILMIŞ

Safiye Soyman’ın açıklamaları çok sayıda haber sitesinde çarpıtılarak haberleştirildi. Seyran aslında Safiye Soyman başlıklarıyla servis edildi.

GERÇEK BAŞKA ÇIKTI

Turkiyegazetesi.com.tr’nin edindiği bilgiye göre ise Seyran karakterinin Safiye Soyman ile herhangi bir bağı yok. Dizi, Gaziantep’te doğmuş genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Safiye Soyman ise Bolu doğumlu. Bolu’nun Akpınar ilçesinde doğan Safiye Soyman’ın Yalı Çapkını dizisindeki Seyran karakteriyle herhangi bir bağı bulunmuyor. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

AP Sohbet Register Hosting