Ucuz Roman filminin özeti

0 126

Ucuz Roman filminin özeti

Ucuz Roman, Quentin Tarantino tarafından yazılan ve yönetilen 1994 yapımı bir neo-noir suç filmidir.

Filmin hikayesi, iki suçlunun yolculuğunu konu alır. Vincent Vega (John Travolta) ve Jules Winnfield (Samuel L. Jackson), Los Angeles’ta bir mafya patronu olan Marsellus Wallace’un (Ving Rhames) emrinde çalışan iki tetikçidir. Film, birçok farklı karakterin hikayesini anlatarak ilerler ve farklı sahnelerde birbirine bağlanır.

Filmdeki olaylar, Vincent’in patronu Marsellus’un karısı Mia Wallace (Uma Thurman) ile bir gece geçirmesi sonrasında gelişir. Mia, Vincent ile flört etmeye başlar ve ikisi bir restoranda yemek yedikten sonra bir dans pistinde yarışırlar. Ancak, Mia aşırı dozda uyuşturucu alır ve Vincent, onu acilen hastaneye götürür. Bu olay, Vincent’in Marsellus’un öfkesini üzerine çekmesine ve film boyunca çeşitli maceralara atılmasına neden olur.

Filmin diğer olayları, kiralık katiller, hırsızlar ve diğer suçlularla ilgilidir. Filmin sonlarına doğru, Vincent ve Jules, bir restoranda soygun girişiminde bulunan genç bir hırsız (Tim Roth) ile karşılaşırlar. Bu sahne, filmin en ünlü ve tartışmalı sahnelerinden biridir.

Ucuz Roman, Tarantino’nun imzasını taşıyan çok katmanlı bir yapısı olan bir film olarak kabul edilir. Tarantino’nun benzersiz film yapım tarzı, diyalogları, müzikleri ve referanslarıyla dolu bir film olan Ucuz Roman, zamanının en iyi suç filmlerinden biri olarak kabul edilir ve büyük övgü toplamıştır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

AP Sohbet Register Hosting