Usta oyuncu Turgay Tanülkü ‘En İyi Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü! Yurt dışından büyük onur…

0 13

‘Ferhunde Hanımlar’, ‘İkinci Bahar’,‘Kurtlar Vadisi’, ‘Devrin Arabaları’ ve ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ gibi birçok başarılı projede rol almış usta aktör Turgay Tanülkü’ye yurt dışından çok özel bir ödül geldi.

Rol aldığı dizi ve sinema filmleriyle adından söz ettiren usta aktör Tanülkü, son olarak TV8’de yayınlanan ‘Sıfırıncı Gün’ adlı diziyle ekranlarda yer almıştı. Yakında ‘Zübeyde: Analar ve Oğullar’, ‘Dedemin Gözyaşları’, ‘Aybüke’ ve ‘C Takımı’ adlı projelerle izleyici karşısına geçecek olan Tanülkü’ye Hindistan’ın uluslararası film festivali ‘’2 11 17 Film Festivali’nden ödül geldi.

TURGAY TANÜLKÜ’YE HİNDİSTAN’DAN ÖDÜL

Çekimleri Trabzon’da gerçekleşen ve gerçek engelli bireylerin rol aldığı, yapımcı Fatih Zaman’ın ‘Bu proje dünyada ilk olan bir proje’ dediği ‘Bana Maviyi Anlat’ filmi usta aktör Turgay Tanülkü’ye Hindistan’dan ödül getirtti.

Oyuncu Tanülkü, gerçek hayatta görme engelli olan Ayşe Tezgit ve işitme engelli Berk Aydın ile başrolünü paylaştığı filmde ‘En İyi Erkek Ödülü’ne layık görüldü. Engelli çocuklara destek olan bir babayı oynayan Tanülkü, ‘’Böyle özel bir filmle ödül almak beni ayrıca mutlu etti’’ dedi.

‘’2 22 17 Film Festivali’’ Kasım ayından Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenecek.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

AP Sohbet Register Hosting